Döşeme Perde Paspayı

Döşeme Perde Paspayı 

Döşeme Perde Paspayı

Döşeme Perde Paspayı beton direk imalatları için özel olarak tasarlanmıştır. Tamamen kapalı olduğu için direğin vibrasyon masasındaki titreşimlerinde yerinden çıkma gibi bir sorununu ortadan kaldırır. İki farklı delik çapında üretimi vardır.

Yangın Yönetmeliğinde yangına 120 dakika dayanıklı olması ihtiyaç duyulan betonarme elemanlarda paspayı kalınlığı kolonlarda minimum 35 mm, kirişlerde en az 25 mm, döşemelerde en az 20 mm olarak belirtilirken daha azca yangın dayanımı ihtiyaç duyulan taşıyıcılar için ise (örneğin temeller) TS 500 standardına uyulacağı belirtilmektedir. Uygulama yapılıyorsa paspayı ölçüsü olarak projesinde belirtilen değerler dikkate alınmalıdır. Döşeme perde paspay çeşitleri 15 mm olarak 8-17 mm demir çaplarında kullanım sağlar.

Döşeme Perde Paspayı, mukavemet ve stabilite için kaliteli plastiklerden tasarlanmış ve üretilmiştir.

Döşeme Perde Paspayı Elemanları, donatıya dikey bir konumda oturmasını sağlayan bağlantı parçasına bağlanmak üzere tasarlanmıştır. Yerleştirildikten sonra, dahili manşonlar, dairesel ara parçaların bükülmesini önler ve çubuğun sıkıca yerinde tutulmasını sağlar.  Perde Paspayı Elemanları ağırlıklı olarak sütunlar ve iskeleler için inşaat, prekast ve ticari yapılarda kullanılır.