Fleksiwork kalıp sistemi birbirinden farklı dairesel perdelerin dökülüp bir arada kullanımına imkân sağlayan ayarlı perde kalıbı sistemidir. Kullanılan dairesel perdelerin boyutları değiştiğinden ayar milleri sayesinde kalıp değişen perde boyutuna uygun hale gelir.

Çapı değişen perdenin doğal olarak uzunlukları da değişebilir, panoların arasına koyulacak olan ahşap malzemeler ile fleksiwork kalıp sistemi daha hızlı ve pratik çözüm sunar. Bu hızlı ve pratik çözüm hem kullanılan malzemeden hem de işçilikten tasarruf edilmesini sağlar.

Fleksiwork kalıp; Fleksiwork Kuşak, Fleksiwork Kenar Profili, Ayar Milleri, Ahşap Kiriş, Plywood ve bağlantı aksesuarlarından oluşur.

aet grup

Ahşap Kiriş

Ahşap kirişler yüksek taşıma kapasitesine sahiptir. Perde duvar ya da döşeme imalatında malzeme sayısı ve iş yükünü azaltmak için ahşap kirişler kullanılır. Dayanıklı tasarımı ve düğüm noktalarındaki birleşimler ile su geçirmez bir yapıya sahiptir. Kolon, perde duvar gibi imalatlar için 23 cm yükseklikteki ahşap kirişler kullanılır.

Ayar Mili

Ayar mili monte edildiği yerdeki ağırlığın tabana eşit bir şekilde yaymak için kullanılır. İskelenin en altına konur ve çerçevelerin aynı hizada olması için kullanılır. Ayar milleri kullanılarak kalıp istenilen büyüklüğe göre ayarlanabilir. Milin uzunluğu izin verdiği sürece kalıp sayısız çapta perde için uygun hale gelebilir.

Şantiye ranza yatak hakkından bilgi sahibi olmak isterseniz https://www.aetgrup.com/santiye-ranza-yatak adresini ziyaret edebilirsiniz.

Plywood

Yoğun olarak inşaat sektöründe kullanılan bir tür orman ürünüdür. Nem ve suya dayanıklıdır. Yüksek mukavemeti sektörde önemli bir rol almasını sağlar. Genellikle beton kalıplarının hazırlanmasında kullanılır. Yüksek dayanıklılığına rağmen plywood oldukça hafif bir yapıya sahiptir. İçinde bulunan katman sayısını olabildiğince tek sayı tutmaya çalışılır. İnşaat sektöründe giderek yer edinmeye başlayan plywood geleneksel ahşap kalıpların yerini almaya başlamıştır.

Fleksiwork kalıp sistemi projelerde kolay bir şekilde şekil almasıyla oldukça sık bir şekilde kullanılır. Birbirine monte edilen kalıpların önce temiz olması gerekir. Daha sonra kaldırma kancası, çalışma konsolu ve payanda başlığı gibi bağlantı aksesuarları ile sabitlendiğinden emin olunması gerekir. Bütün kontroller yapıldıktan sonra beton dökme işlemi gerçekleşebilir. Tercihe bağlı olarak plywood yüzeyli ahşap kiriş takviyeli fleksiwork kalıplar yerine, sac yüzeyli özel büküm kalıp üretilebilir.

Fleksiwork Kalıp Sistemi Özellikleri Nelerdir?

·      İmalat başlamadan önce iç ve dış panolar kullanılan ayar milleri sayesinde farklı boyutlarda ayarlanabilir.

·      Değişik yarıçaplardaki dairesel kalıplara uyum sağlayabilir.

·      Tırmanma sistemleri ile birlikte kullanılabilir.

·      Vinç yardımı ile çok hızlı bir şekilde kuruluma olanak sağlar.

·      Su sızıntısının önüne geçer.

·      Dış köşe elemanı adından anlaşılacağı üzere panoların en dış köşe kısımlarında bulunur. Panoların bitiş detayının sert bir bağlantıya sahip olmasını sağlar ve iki panoyu birbirine bağlar.

Kalite ve güvenin adresi olan Aet Grup firmamızı https://www.aetgrup.com/​  adresinden takip edebilirsiniz.

·      Ankraj takımı; ankraj somunu, ankraj plakası ve ankraj mili olmak üzere 3 malzemeden oluşur. Panoları birbirine bağlayıp basınç dayanaklıklarını arttırır.

·      Dairesel perde kuşağı, kiriş destek sacları arasında bağlantı sağlar. Kalıbın dayanıklılığını arttırır. Diğer bir görevi ankraj milleri için yuva görevi görür.

·      Kiriş destek elemanı, ahşap kirişleri sert bir şekilde birbirine bağlar. Açı ayar elemanı yuvalarını üzerinde barındırır.

·      Açı ayar elemanı, iç ve dış kalıbın açı ayarının yapılmasını sağlar. Üzerinde bulunan vidalar anahtar yardımıyla istenilen açıya gelene kadar çevrilir ve ekstra söküm yapılmadan kalıp istenilen hale gelir.

Firmamız olarak siz değerli müşterilerimize sunduğumuz bu Fleksiwork kalıp sistemi inşaat sahasında sizlere ve çalışanlarınıza daha kolay bir inşa olanağı sağlar. Perde kolon sistemleri gibi kıvrılabilir yapısı sayesinde inşa planınızda bulunan ve diğer kalıp sistemleri ile zor bir şekilde kalıp dökümü yapabilecekken Fleksiwork kalıp sistemi sizlere bu imkânı daha kolay bir şekilde sağlar.

Fleksiwork kalıp sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz.