Ürünler

Hırdavat malzemeleri görünüm ve dekorasyonunun oluşturulmasında ve korunmasında kullanılan ürünleri içerir. Hayatımızın her alanında kullanılan hırdavat ürünleri olmazsa olmaz malzemelerdir. Evlerimizde, işyerlerinde ve şantiyelerde ihtiyaca göre seçilerek kullanılır. 

Hırdavat Nedir?

Hırdavat; Üretim ya da tüketim sürecinde, yıpranmış, aşınmış ya da bozulmuş olan herhangi bir ürünün veya malın yeniden kullanılabilmesi için yapılan her türlü işlemde kullanılan malzemedir. 

Hırdavat Malzemeleri Nelerdir?

Bakım, onarım, tamir ve yeniden yapım gibi işlemlere göre geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Hırdavat malzemeleri kilit, tel, çivi ve metal eşyaları ifade eder. Bu kapsamda kaçınılmaz olarak her sektörde yer edinir. Önceleri bu tür malzemeler genellikle nalburlardan temin edilirdi. Ancak halihazırda online olarak da ihtiyacınız olan hırdavat malzemeleri sipariş etmek oldukça kolay. Yapılan işi kolaylaştırmak adına gelişen teknoloji ile birlikte online nalbur malzemeleri satan platform sayısı da her geçen gün artmakta. 

Hırdavat Ürünlerinin Kullanıldığı Alanlar Nerelerdir?

- Ağaç –Metal işleme,

- Ağaç kesim motorları,

- Aksesuarlar ve yedek parçalar,

- Akü şarj ve akü takviye cihazları,

- Akülü aletler,

- Bahçe ve Tarım aletleri,

- Boru işleme malzemeleri,

- Boya tabancaları ve sistemleri.

Kalıp ayırıcı yağlar ve paspayı elemanları hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.aetgrup.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hırdavat Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Hırdavat ürünleri, kullanım alanlarına ve imalat aşamasında kullanılan hammaddenin türüne göre farklılık gösterir. Hırdavat çeşitleri kendi içlerinde de farklı kategorilere ayrılarak ürün yelpazesini genişletir. 

El Aletleri

El aletleri evde basit tamir gerektiren ve tamirci çağırmadan kişinin kendi kendine yapabileceği işlemler sırasında kullanılır. Ayrıca el aletleri biraz daha geliştirilmiş hali ile tamir işini profesyonel olarak yapan kişiler tarafından da kullanılır. El aletleri; kerpeten, çekiç, tornavida, pense, balta, kargaburun, bıçak, balyoz, makas, ölçü aletleri, kontrol kalemi, elektrikli aletler ve bunun gibi birçok malzemeden oluşur.

Şantiye Donanımları - Tünel Kalıp Ekipmanları

Kalıbın tekrar tekrar kullanılabilir olması maliyeti düşürmesi açısından önemlidir. Sıva gerektirmeyen düzgün yüzeyler elde edilir. İşin yapım süresi kısaldığı gibi iş yükünü hafifletir.

Tel ve Çiviler

Tel ve çiviler kullanıldığı alana göre çok fazla çeşide sahiptir. Kullanım alanı yaygın olarak inşaat olsa da ahşap ve plastik malzemeleri birleştirmek için de birçok alanda kullanılır. Yine kullanım şekline göre; tabanca çivileri, el ile çakılan çiviler, otomatik palet hattı çivileri olarak gruplandırılır.

Yapı Kimyasalları

İnşaat sektöründe geleneksel yapıştırıcıların yerine kullanılan materyale yapı kimyasalları denir. Gelişen teknolojide yerini alan yapı kimyasalları çevre dostu olarak üretilir. 

Matkap Uçları

Matkap uçları neredeyse tüm sektörlerde kullanılır. Bu malzemeler iş yükünü hafifletir ve zamandan tasarruf sağlar. Metal, ahşap ve beton gibi yüzeyler için çeşitlilik gösterir.

Halatlar ve Zincirler

Halatlar ve zincirler kullanım alanlarına göre; uzunluk, esneklik, kalınlık gibi özellikleri farklılık gösterir. Hangi alanda kullanılırsa kullanılsın sağlam olması ve fiziksel etkenlerden etkilenmeyip işlevini yerine getirmesi oldukça önemlidir.

Taşlama ve Kesme Diskleri – Taşları

Taşlama ve kesme diskleri, inşaat ve yapı sektörleri başta olmak üzere endüstriyel üretimde kullanılır. Bakım ve muhafaza şartlarına bağlı olarak uzun süre kullanımı mümkündür.

Kullanacağınız alanda hangi çeşit inşaat hırdavat malzemelerine ihtiyacınız olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Metal ürünler kullanmayı tercih etmek ve düzenli bakım yapmak uzun vadede kullanım sağlar. Doğru ve kaliteli ürünü temin etmek için bizlerle iletişim kurmanız uygun fiyat fırsatlarını kaçırmanızı da engeller.