Ürünler

İnşaat Makineleri Grupları

İnşaat yapılan şantiye ortamında işleri hızlandırmak, iş verimini artırmak amacıyla çeşitli makineler kullanılır. Bu makineler aynı zamanda inşa edilen yapının kalitesini artırmak ve zor işleri pratik hale getirmek için inşaat ortamında yer alır. İnşaat makineleri, iş gücü ve maliyet olarak kullanıcıları kazançlı çıkaracağı gibi zaman açısından da kazanç sağlar. Kırma, kesme ve karıştırma gibi inşaat alanında pek çok konuda yardımcı olan iş makinaları arasından ihtiyacınız olanları temin ederek yoğun uğraş gerektiren süreçleri daha pratik hale getirebilirsiniz. 

İnşaat Makineleri Çeşitleri Nelerdir?

İnşaat alanında işleri pratikleştirmek, iş gücünü azaltmak, güvenli iş ortamı sağlamak için şantiye alanında kullanılan çeşitli araçlara inşaat makineleri denir. Temel inşaat işlerinin yanı sıra basit gibi görünen ancak emek ve insan gücü gerektiren işleri hızlandırmaya yarayan inşaat makinaları, birim maliyetleri de asgari seviyeye çekmek için oldukça faydalıdır. Şantiye alanında beton, demir malzemeleri kesmek, kırmak ve form vermek gibi güç işlemler için çeşitli makineler kullanılmaktadır. Demir bükme ve kesme makineleri, kaynak makineleri, avuç taşlama makineleri, kırıcı delici matkap ve beton vibratörleri de inşaat makineleri isimleri kategorisinde yer alan diğer ekipmanlardır.

Demir bükme makineleri yüksek katlı binalar, metro projesi, demir yolu, kara yolu, köprü ve tünel projeleri gibi inşaat alanlarında çelik çubuk ve takviye çubukları kesmek amacıyla kullanılır. Bu ekipmanlar kesme ve bükme fonksiyonuna sahip olduğu için tasarrufludur. Az iş gücü ve yüksek performans ile çalışır. Kaynak makineleri ise yüksek yapılar, köprü veya gemi projeleri gibi inşaat alanlarında yaygın bir şekilde kullanılır. Elektrik akımının verdiği ısı sayesinde metal alaşımları birleştirmeye yarayan inşaat makinası çeşididir.

İnşaat makinesi çeşitlerinden bir diğeri ise avuç taşlama makinesidir. Metal veya paslanmaz malzemelerde hızlı bir şekilde dönerek kesme ve aşındırma görevlerini yapar. Avuç taşlama makinesinin kesme, taşlama ve parlatma olmak üzere üç temel görevi vardır. Bu yetenekleri ile inşaat alanlarında malzemelere istenilen formu vermek için olanak sağlar.

İnşaat alanlarında kullanılan kırıcı delici aletler arasında çok gelişmiş matkap çeşitleri de bulunur. Bu cihazlardan genellikle duvar yıkımı ve seramik sökme gibi inşaat işlerinde yararlanılır. Beton ya da sert malzemeler üzerinde delik açmak, yıkmak, pim ya da civata yerleştirme için de tercih edilebilir.

İnşaat alanlarında beton yapıyı zayıflatabilecek olan hava kabarcıklarını önlemek dayanıklılık için önemli bir husustur. Bu hava kabarcıkları vibrasyon yöntemi ile yok edilir. Beton vibratörü betonun kalıp içine yerleştirilirken titreşim üreten ve boşlukları engelleyen özelliği ile önemli bir inşaat makineleri çeşididir.

İnşaat makineleri grupları ve daha fazlası için www.aetgrup.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İnşaat Makineleri Ekipmanları Kullanmanın Faydaları Nelerdir? 

İnşaat makinaları isimleri ve görevleri farklı olsa da temel olarak daha güçlü ve sağlam yapıları, daha az iş gücü ile ortaya çıkarmaya yarar. Bu kapsamda inşaat makineleri ekipmanlarının faydaları şöyle sıralanabilir:

İnşaat makinaları iş verimini artırır. Daha fazla işin daha az insan gücü ile yapılması sağlanır.

• Yapılan işler hızlanır. Çok sayıda insan ile yapılabilecek işler için zamandan tasarruf yapılmasına olanak tanır.

• Kaliteli sonuçlar ortaya çıkar. İnsan hatalarından oluşabilecek sorunlar, bunun için tasarlanmış makineler yardımı ile istenilen şekilde ortaya çıkar.

• Sert zeminlere uygulanan kesme, delme, kırma gibi işlemler pratik şekilde uygulanır. İnsanların basit iş aletleri ile uzun sürede yapabileceği işler, inşaat makineleri ile kolayca yapılabilir.

• Düzgün formda işler ortaya çıkar. Uygun tasarımları ile ortaya konması gereken iş inşaat makinaları ile olması gerektiği gibi yapılabilir.

• Birim maliyetler minimum seviyeye iner. Ortaya çıkan iş için yapılan harcamalar ve elde edilen sonuç iş sahiplerini memnun eder.

• İş gücünü azaltırken güvenliği maksimum düzeye çıkarır. İnsan hatalarından meydana gelebilecek riskler minimuma iner.

• Basit gibi görünen işleri de yapmak için inşaat makineleri kullanıldığında sağlam yapılar meydana gelir.

• Teknolojik gelişmelere uygunluk, kolay bakım ile uzun süreli kullanım mümkündür.

İnşaat Makineleri Fiyatları Nasıldır?

İnşaat makineleri farklı amaçlara yönelik olarak değişik teknik özellikler ve tasarımlar ile imal edilir. Bu nedenle inşaat makineleri fiyatları cihaza göre farklılaşır. İnşaat makina fiyatları belirlenirken kullanım alanları, boyutları ve daha birçok özellik göz önünde bulundurulur. Bu kapsamda makinenin gücü, farklı işlere uygunluğu, kullanım ömrü kalitesi de fiyat belirleme hususunda önemli noktalardır. 

İnşaat makinesi alırken bütçeye uygun fiyatlar değil, sağlam yapılar üretecek araçlar satın almak önemlidir. Kaliteli makineler doğru sonuçlar ortaya çıkardığı ve daha uzun kullanım olanağı sunduğu için sonuç olarak da maliyeti azaltır. Ayrıca kaliteli inşaat makineleri arızalanma gibi nedenlerle işlerin uzamasına sebep olmayacağı için işler az zamanda ve yüksek kalite ile ortaya çıkar. Bununla birlikte yapılan işlerde teknolojik gelişmeler ve modern makinelerin kullanımı tercih edilmelidir. 

İnşaat makinaları çeşitli yüksek binalar, köprü, otoyol, metro gibi inşaat alanlarında beton, metal ya da sert zeminlerde çeşitli kırma, delme, kesme, gibi işler yapan yapının güvenliğini sağlayıcı vibrasyon gibi uygulamaları sağlayan araçlardır. Bu araçlar işleri daha az insan gücü ile daha kaliteli ve daha hızlı bir şekilde yapmayı sağlar. Dolayısı ile şantiye alanında verimli çalışmanın ve güvenli yapılar ortaya çıkarmanın temel elemanlarından biridir. Çeşitli hizmetlere yönelik olan inşaat makineleri uzun vadede uygun maliyet ve daha az enerji tüketimi sağlar. Güvenliği her şeyden önemli görenlerin iyi araştırmalar sonucu alacakları makineler yapıya, çalışanlara ve dolayısı ile firmaya büyük kolaylık ve fayda sağlar.

İnşaat alanlarında ihtiyaç duyduğunuz ekipmanları inceleyebilir, size uygun makineler hakkında fikir edinmek için hemen AET Grup ile iletişim kurabilirsiniz.