Kırıcı Delici Matkap

Kırıcı Delici Matkap

Kırıcı delici matkap, özellikle betonlarda veya diğer sert malzemelerde delik delmek ve kırmak için kullanılan bir araçtır. Sondajı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için icat edilen ve delici özelliğiyle normal bir saatlik sondaj süresinin sadece beş dakikaya düştüğü görülen bir matkaptır. Kırıcı deliciyi verimli kılan şey, sadece delmek için dönmemesi değildir; aynı zamanda hızlı ve kolay bir şekilde delikler oluşturması için yüksek darbe üretirken, itme ve çekme hareketi kullanarak delmesidir. Bu tür elektrikli el aletinin birçok kullanımı vardır. En yaygın olanı, beton duvarları kazmak veya yıkmayı gerektiren yıkımdır. Bu aletle ilgili şaşırtıcı olan şey, bir çekiç ve keski kullanarak bir delik açmaya çalıştığınızda ve çok fazla zaman ve enerji gerektirecek olan çok garip bir konumda olan beton tavanda da kullanılabilmesidir.
 

Kırıcı Delici Matkap Kullanım Alanları

Kırıcı delici matkap genelde beton ve sert malzemeler üzerinde delik açmak için kullanılır. Diğer kullanım alanları aşağıdadır:
 
1. Yıkım : Kırıcı delici matkap, en sert betonu bile parçalamak için yeterli gücü sağlayan elektrikli alettir. Profesyoneller bu aracı duvarları yıkmak için kullanır. Beton duvara yeni bir pencere takarken temiz bir iş istiyorsanız kırıcı delici matkap en iyi araçtır. Döner bir kırıcının gücü, belirtilen basınçla birlikte farklı hareketler kullanır; sonuç temiz bir sondaj projesidir. Bloklar, tempolu ve fayanslar da dahil olmak üzere her türlü betonu parçalayabilir ve her türlü zorlu durumlarda kullanabilirsiniz.
 

2. Ahşapta Delik Delme : Kırıcı delici matkap sadece delme ayarına getirildiğinde, ahşapta delikler açabilir. Çok sert olduğu için, bununla delinirken ahşabın zarar göreceğini düşünebilirsiniz. Yanılıyorsunuz çünkü bu elektrikli alet delmek için de tasarlanmıştır. Normal matkapla karşılaştırırsanız, normal bir matkabı son sınırına kadar zorlamanız ve insan gücünü daha fazla kullanmanız gerekir. Kırıcı delici ile yapılan işlerde ise daha iyi sonucu rahatlıkla alabilirsiniz.

3. Pimleri, Civataları ve Dübelleri Yerleştirirken : Normal matkaplarla kapı veya dolapların vidalarını takarken ve duvara monte esnasında duvarın delinmesi gibi işlemler esnasında birçok sorun yaşanır. Başta bu işlemleri yaparken harcanan insan gücü çok fazladır. Diğer taraftan normal matkaplara uygulanan insan gücü sonucu istenen deliklerin muntazam olmaması ve deliklerin kirli kalmasıdır. Ayrıca uygulanan kuvvet sonucu betonun parçalanması daha fazla soruna neden olur. Kırıcı delici matkap sayesinde delikler temiz olacak, duvarlar zarar görmeyecek ve makineyi itmeniz ve delme için çok fazla çaba göstermeniz gerekmeyecektir.

 

Kırıcı Delici Matkap Fiyatları

Matkap fiyatları markadan markaya ve özelliklerine göre değişim göstermektedir. Ayrıntılı bilgi almak için AET Grup İnşaat firmamızın Kalıp Ayırcı Yağlar internet sayfasından, mail ve telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız ihtiyacınız olan; kırıcı delici matkap tavsiyesi ve yine sizin için en iyi kırıcı delici matkap hangisi olduğu hakkında bilgi verecektir.