Matkap Uçları

Matkap Uçları Hakkında Bilgi

En çok kullanılan hırdavat malzemelerinden biri matkap uçları ve matkaptır. Monte işlemini gerçekleştiren kişinin işini hafifletir. İşin kaliteli ve doğru yapılmasının yanında zamandan tasarruf imkanı sağlar.
Herhangi bir iş için kullanılan matkap tek olmasına rağmen birçok matkap ucu bulunmaktadır. İşin özelliğine ve tercih edilen kullanıma göre matkap uçları set şeklinde çeşitlenmektedir. İşin doğru yapılması için doğru matkap uçları tercih edilmelidir.

 

Matkap Uçları Çeşitleri

1. Metal Delme Matkap Uçları: Demir içermeyen metaller için kullanımı uygundur. Alaşımsız çelik, alüminyum, çinko, bakır, demir, pirinç bu metaller için örnektir.
 
2. Ahşap Delme Matkap Uçları:  Ahşapları düzgün delmek için uzun merkezleme ucu ve iki ön kesme ucuna sahip matkap uçları tercih edilmelidir.
 
3. Beton Delme Matkap Uçları: Duvarlar ister betondan ister tuğladan olsun darbeli matkap veya döner delici/kırıcı kullanmak gerekmektedir. Eğer duvarda gözenekli malzeme var ise döner (darbesiz) delme yeterli olacaktır. Boşluklu yapı tuğlaları ve levhalı duvarlar için de aynı durum geçerlidir. Bu tarz malzemeleri delmek için lehimlenmiş tungsten/karbit levhalı matkap ucu tercih edilmelidir.

 

Matkap Uçları Fiyatları

Fiyatlarla ilgili bilgi almak için internet sitemizden veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Ankara AET Grup İnşaat firmamızın sattığı ürün markalarının alanındaki en kaliteli markalar olduğunu bilmenizi isteriz