Mobil iskele; çalışma alanı olarak yapıların hem dışında hem de içinde kullanılan hareketli (tekerlekli) iskele sistemidir. Tek bir çalışanın dahi yer değişimini rahatlıkla yapabileceği, oldukça pratik sistemlerdir. Bu özelliği sayesinde projelere yüksek düzeyde hız, çalışanlara ise güvenilir ve rahat bir çalışma ortamı sağlar. Çalışma alanlarına göre istenilen genişlikte ve yükseklikte projelendirilip oluşturulabilir. Mobil iskele sisteminin çalışma alanları daha çok; asma tavan yapımı, tavan tadilat ve tamiratı, aydınlatma sistemleri, boya ve kaplama işleridir. Bu iskeleler, yapılar henüz inşaat halindeyken kullanılabildiği gibi tadilat ve yenileme işlerinde de etkili çözümler sunar.

Mobil iskele üzerinde beyaz baretli işçi ve yanında mobil iskele bulunan maket

Mobil İskele Kurulumu Nasıl Yapılır?

Her iskele sisteminde olduğu gibi mobil iskele kurulumu ve üretiminde de iş sağlığı ve güvenliği üst seviyede tutulur. Mobil iskelenin sistem elemanları TSE belgeli, yeterli dayanıklılığa sahip, uygun malzemeden üretilir. Sistem parçaları belirli mekanik testlerden geçirilir. Sistem güvenliği belirli testlerle onaylanır. Mobil iskele kurulumunu güvenli bir şekilde sağlayan parçalar şu şekilde sıralanabilir:

·         Tekerli başlangıç ayağı,

·         Dikme elemanları,

·         Kelepçeli sanayi boruları,

·         Çapraz bağlantı elemanları,

·         Yürüme platformu,

·         Yatay bağlantı elemanları,

·         İç merdivenler,

·         Ayarlı payandalar.

İskelenin kurulum ve söküm işlemi iki çalışan ile yapılabilir. Bu işlemler profesyonel kişiler tarafından yapılır. Parçaların montajı yapılmadan önce fonksiyon kabiliyetleri gözden geçirilir. İskele kurulumundan önce zeminin taşıma kapasitesi ve düz olup olmadığı gözden geçirilir. Mobil iskele kurulumu ve sökülmesi sırasında, kuruluma yardımcı olması için platformlar yüzeye döşenir. Bu iskele sisteminin kurulumu zaman ve işçilik yönü ile ekonomiktir. Fazla yer kaplamadığından depolaması da kolay sistemlerdir.

İnşaat İskele Çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.aetgrup.com/insaat-iskelesi-cesitleri adresinden yazımıza ulaşabilirsiniz.

Mobil İskele Fiyatları Ne Kadardır?

İskeleler; çelik, demir, kereste gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Mobil iskele fiyatları, iskelenin üretiminde kullanılan malzemenin türüne, iskelenin güvenlik ve yan ekipmanlarının çeşitliğine, kullanılan boruların yapısına ve kalınlığına, kullanılan boya kalınlığına ve çeşidine göre farklılık gösterir. Çalışma alanı ve çalışma yüksekliğine göre iskele farklı boyutlarda üretildiğinden, mobil iskele fiyatları üretilen iskelenin yüksekliği ve genişliğine göre de değişebilir.

Mobil İskele hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle https://aetgrup.com/iletisim adresimizden iletişime geçiniz.