Örümcek iskele kullanımı yapı işlerinde hayati öneme sahip olması şüphe götürmez bir gerçek. Geriye dönüp bakıldığında sektörde bu konuda büyük ilerleme kaydedildi ve ilgili projeye uygun birçok iskele çeşidi geliştirildi. Örümcek iskele de bu iskele türlerinden birisidir. Döşemelerde kullanılan bu iskele sistemi; inşaat alanları, endüstriyel yapılar, enerji santralleri, baraj inşaatı ve her türlü cephe işlemlerinde tercih edilir. Yüksek kapasiteli bir inşaat iskele çeşidi olmasının yanında bağlantı aparatları çok fazla değildir. Bu yönü ile pratik bir inşaat iskelesi çeşidi olmuştur.

Örümcek İskele Kurulumu Nasıl Yapılır?

İş kazalarının önüne geçmek, projelere kaliteli ve hızlı çözümler getirmek için iskeleler ilgili yönetmelikler nazara alınarak üretilir ve kurulur. Örümcek iskele belirli standartları sağlanmış malzemeden üretilmeli, yeterli dayanıklılıkta olmalıdır. İskelenin çalışma platformları dolu olmalı ve bu platformlarda düşme tehlikesinin önüne geçmek için iskele korkulukları kullanılmalıdır.

AET Grup, Örümcek iskele Nedir,

Örümcek iskele kurulumu; projeye göre istenilen yükseklikte, insan gücü ile yapılır. İskele, yatay ve dikey elemanlardan oluşur. Dikey elemanlar 50 ve 100 cm’lik standartlarda üretilir. Tek bağlantı noktasında, 4 tane 45° ve 4 tane 90° olarak toplamda 8 adet yatay parça ile bir araya getirilir. Yatay elemanların üretimi farklı projelerde döşeme yüklerine göre değişiklik gösterir. Plywood, ana taşıyıcıda H20 ahşap kirişler ve döşeme yüklerine göre ızgarada H20 ahşap kiriş ile desteklenir. Mahya kirişler dört yollu başlıklara oturtulur. Kullanılan diyagonal elemanlar ile sert rüzgâr yüklerine karşı desteklenir.

Örümcek iskele elemanları mekanik testlerden geçirilmiş, TSE belgeli malzemeden üretilir. İş kazalarının önüne geçmek, iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için örümcek iskele kurulumunda kalite ve standartlardan asla taviz verilmez. 

İş güvenliği ekipmanları hakkında daha fazla bilgi için https://www.aetgrup.com/is-guvenligi-ekipmanlari-neden-onemlidir adresinden yazımızı okuyabilirsiniz.

Örümcek İskele Fiyatları Ne Seviyededir?

İskele sistemlerinin fiyatları her proje için ayrı ayrı hesaplanır. Örümcek iskele fiyatları, iskelenin kullanılacağı alana ve kurulacak olan sisteme göre değişiklik gösterir. İskele sisteminin kurulacağı alanın büyüklüğü, kurulacak yapının yüksekliği, proje tipi örümcek iskele fiyatlarında belirleyici rol oynayan önemli etkenlerdir. Ayrıca, iskele sistemine dâhil edilecek olan güvenlik parçaları da fiyatlara etki eden diğer bir faktördür.

Örümcek iskele hakkında https://www.aetgrup.com/iletisim adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.