Ürünler

Paspayı Elemanları

Betonarme yapılar ile ilgili yönetmelik ve şartnamelerde beton örtüsü ismi ile ifade edilen paspayı “projelerde beton bir donatının içerisinde yer alan, en dışta bulunan donatının dış kısmından betonun son bulduğu yere kadar ölçülen kalınlık” olarak ifade edilir.

Paspayı elemanı ise inşaat demiri nihai beton dökümünden önce yerine monte edildiğinden, takviye çeliğini veya inşaat demirini betonarme yapılarda sabitleyen bir eleman olarak işlev görür. Başka bir ifade ile paspayı elemanı inşaat projelerinde kepenk ile donatı arasında gerekli olan aranın/mesafenin elde edilmesi için önemli bir araç olarak ön plana çıkar.

Paspayı çeşitleri farklı projeler, yapıda kullanılacak alan ve yapının bulunduğu yerin kendine özgü özelliklerine (iklim, yangın riski v.b.) göre farklı seçenekler ile karşımıza çıkar. Yapımında kullanılan materyale göre farklılık gösteren paspayı çeşitleri çelik, alüminyum, ahşap ve PVC olarak sıralanabilir. Bununla birlikte yaygın olarak kullanılan paspayı modelleri;

• Perde paspayı elemanları 

• Döşeme perde paspayı 

• Fore kazık tipi paspayı 

• Birleşim bölgelerine özel paspayı modelleri

• Norm tipi radye temel paspayı çeşitleri olarak kategorilendirilir.

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.aetgrup.com/ adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paspayı Elemanları Nerede Bulunur?

Günümüzde paspayı aparatı ya da paspayı aparatları, farklı kategorilerde kullanılan paspayı çeşitleri ve modellerine ulaşmak oldukça kolaydır. Bunun için yapı malzemeleri alanında hizmet sunan ve birçok platformda ürün satan firmaya ulaşarak paspayı elemanı temin edilebilir. Bununla birlikte sadece şantiye ürünleri satan firmaları ziyaret ederek ya da internet siteleri aracılığı ile ihtiyaç duyulan ürüne ulaşılabilir. AET grup olarak geniş ürün yelpazesi, yüksek kalite ve uygun fiyat avantajları ile sunduğumuz paspayı çeşitleri için internet sitemizi inceleyebilir ve hemen bizimle iletişim sayfamızdan irtibata geçebilirsiniz.

Paspayı Elemanları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Paspayı elemanı inşaat sektöründe kullanılan yapı malzemeleri içerisinde olmazsa olmaz hayati bir ürün olarak ön plana çıkar. Çünkü bu malzeme demir donatıları paslanmaya karşı korur ve yapıyı sağlamlaştırarak ömrünü uzatır. Paspayı elemanı bir projede uygun ve pratik bir şekilde konumlandırılabilmesi, üründen optimum faydanın sağlanabilmesi için farklı seçenekler ile kullanıcılara sunulur. Bu nedenle projenin yapıldığı bölgenin iklim koşulları ve bazı özel durumlar değerlendirilerek projeye en uygun tipte paspayı modeli tercih edilmelidir.

Paspayı Elemanları Fiyatları Nasıldır?

İnşaat projelerinde kullanılan ürünlerin malzemesine göre farklı tip ve modellerde paspayı elemanı bulmak mümkündür. Bununla birlikte paspayı fiyatları tercih edilen ürünün ebatlarına, kategorisine ve kaç adet satın alınacağına göre farklılık göstermektedir. Paspayı elemanı bir yapının depreme karşı direncini arttırırken, rutubet, yangın, kötü hava koşulları gibi dış etkenlerin etkisini azaltarak binanın ömrünün uzamasını sağlar. Görmüş olduğu bu işlev değerlendirildiğinde paspayı fiyatları yapı ve hırdavat malzemeleri arasında oldukça uygun ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. 

AET Grup tarafından en uygun fiyat ve yüksek kalite standartları ile sunulan paspayı çeşitleri için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.