Şantiye Ranzaları - Şantiye Ranzası - Şantiye Ranza - Şantiye Ranza Yatak -

Şantiye Ranza

Şantiye Ranza ile genellikle dar alanlarda faaliyet gösterilen inşaat şantiyeleri gibi toplu kalınan yerlerde etkili çözümler sunar. Şantiye ranza; uzun ömürlü bir kullanım sunuyor olması, fonksiyonel özellikleri, kullanım alanına kattığı şık dekorasyon ile sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Standart yatak ölçülerine uygun şekilde üretilen şantiye ranzası genellikle çelik malzemeden üretilir. Kullanıcıların tercihine göre ikili ya da üçlü üretilen ürünler, dar alanlarda dahi rahatlıkla kullanılabilir. Kullanıcılar için sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunan ranza modelleri, kullanılacak alanın dokusuna göre farklı renk seçenekleri ile üretilebilmektedir.  

Şantiye Ranzası Özellikleri 

Şantiye ranza modellerinde kullanıcı beklentilerini karşılaması gereken birçok etken bulunur. Ranzanın güvenli olması, fonksiyonel ve rahat bir kullanım sunuyor olması, iskelet sisteminin dayanıklı ve sağlam bir yapıda olması gibi özellikler, şantiye ranza modellerinde olmazsa olmazdır. Ranzalarda kullanılan merdiven sisteminin çelik malzemeden üretilmesi, olası kazaların önüne geçmek için büyük önem araz eder. 
Ranzanın dikkate değer bir diğer özelliği ise direk ve iskelet sisteminin kalitesidir. Direk sistemi bir ranzanın sabit durmasını sağlar. Ranzanın direk ve iskelet sisteminin kalitesi, uyurken sıklıkla yapılan sağa ve sola dönüşlerde diğer kişilerin rahatsızlık duymasının önüne geçer. Şantiye ranza kullanılacak yere, müşteri istek ve beklentilerinde göre boyutlandırılır ve üretilir. 80/180 ölçüleri ile tasarlanan ranza çeşitleri oldukça yaygın olarak kullanılır.

 

Şantiye Ranzası Modelleri

Şantiye ranza modelleri tasarımda kullanılan malzemenin türüne, ranzanın 2’li ya da 3’lü tasarlanması alternatifine göre değişmektedir.  Tavan yüksekliğinin alçak olduğu alanlarda 2’li ranza modeli, kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilebilmektedir. Ranza modelleri yatılı okullar, şantiye alanları, askeri tesisler, kalabalık aileler ve daha birçok kullanım alanına göre ihtiyacı karşılayabilir. 
İnşaat şantiyeleri ağır çalışma koşullarının olduğu, çalışanların fiziksel olarak çok yorulduğu alanlardır. Bu nedenle çalışanların konforlu bir ortamda uyumları ve dinlenmeleri büyük önem taşır. Ürünün kat arası boşluklarının yeterli olmasından, iskelet sisteminin ses yapmamasına kadar birçok etken kullanıcıların ertesi güne dinlenmiş bir şekilde uyanmalarını sağlar. 
Sizler de hem güvenli hem de konforlu şantiye ranzası ürün çeşitleri için bizimle hemen iletişim kurabilirsiniz.