Tünel Kalıp Yağı

Tünel kalıp ayırıcı yağlarımız birinci sınıf malzemenin yanısıra gelişmiş teknoloji kullanılarak elde edilmektedir. Tünel kalıp yağı leke içermeyen beton yüzey sağlamak için kullanılır. Bunlar oldukça talep gören ve uygun maliyetlerle elde edilen her türlü kalıp için uygun olan bir üründür.

Tünel Kalıp Yağı mineral bazlı yağ içeren, yüksek kaliteli, aktif materyalden meydana gelen ve özel karışımı olup beton unsurların kalıptan ayırımını kolaylaştıran ayırıcı yağdır. Tünel Kalıp Yağı gelişmiş teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Bu yağlar lekesiz beton yüzeyler elde etmek için kullanılır. Talebi oldukça yaygın olan ve uygun maliyetlerle üretilip her türlü kalıp için ideal bir yağdır.

Tünel Kalıp Yağı Kullanım Alanları

1. Her türlü ahşap, çelik, plywood, tünel kalıp ve plastik gibi uygulamalarında,
2. Tüm kepenk ve kalıp tiplerinde, 
3. Her türlü çelik, timbrel, kontrplak, plastik ve kauçuk kalıp uygulamalarında kullanılır.

Tünel Kalıp Yağları Kullanım Şekli

Tüm kepenk ve kalıp tipleri için uygundur. Ayrıca çelik, timbrel, kontrplak, plastik ve kauçuk kalıplara da uygulanabildir.

Yüzeyin hazırlanması; Yüzeyin hazırlanması işlemin, kalıp yüzeyleri üzerinde mazot, gaz gibi herhangi bir kimyasal atığın  olmaması, özellikle ürün değişikliğinde bir önceki ürün kalıntısının olmamasına dikkat etmek; uygulama sonrasında en az riskle en iyi sonucu verir.

Uygulama; Temiz kalıp yüzeylerine püskütrme, rulo ve ya fırça ile direkt uygulanır. Müümkün olduğu kadar ince tabaka halinde en az ürün kullanımına dikkat edilmelidir.

Uyarılar ve dikkat edilmesi gereken durumlar; Göz, ağız ve cilt ile temasından kaçının. Kimyasal maddelerle çalışırken koruyucu giysi, eldiven ve gözlük kullanın. İş sonrası temizleyin.

kalip-ayirici-yaglar

AET Grup alanında en iyi yağ özelliklerine sahip ürünler sunar. Benzer uygulamada kullanılan diğer yağlar betona nüfuz eder ve betonun sağlamlığı üzerinde olumsuz etkisi olur. Bunun dışında beton yüzeyinde çirkin lekeler bırakırlar. Sonraki son işlemlerden önce bu lekelerin kimyasal olarak veya mekanik olarak çıkarılması ve bu yağların temizlenmesi gerekir. Tünel Kalıp yağları bu sorunlara ışık tutarak ve somut çözümler sunar. Geleneksel kalıp ayırıcı yağların uygulanması sıkıcı ve zaman alıcıdır. Ancak Tünel Kalıp Yağları ile zamandan ve işçilikten ve dolayısıyla kaynaktan tasarruf sağlanır.

Tünal Kalıp Yağı Uygulama Miktarı

Tünel Kalıp Yağının uygulama miktarı genel olarak kalıbın genel durumu, yüzeyi ve cinsine bağlı olarak (tahta, plastik vs.) 1 litre ile 15 ila 25 m² yüzey kaplanabilir.

Tünal Kalıp Yağı Avantajları ve Dejavantajları

1. Kalıbın kolay ve hızlı sökülmesine olanak sağlar.
2. Kalıp temizleme işini kolaylaştırır ve tekrar kullanılmasını sağlar.
3. Kalıpların maliyetini ve işçiliği önemli ölçüde azaltır. Zaman ve işçilikten, kısaca kaynaktan tasarruf sağlar.
4. Betonun kalıba yerleştirilmesini ve hava kabarcıklarının dışarıya atılmasını kolaylaştırır.
5. Düzgün ve pürüzsüz yüzeyli beton elde edilmesini sağlar.
6. Kullanıldığı kalıbın verimini ve kullanım ömrünü uzatır.
7. Uygulaması hızlı, basit ve kolaydır.
8. Betona nüfuz etmez ve betonun sağlamlığı üzerinde olumlu etkisi olur.

Tünel Kalıp Yağı Kullanma Talimatı 

İlk kez kullanırken panjurlara betonlamadan hemen önce püskürtün. Yüzey temizlendikten hemen sonra püskürtülebilir. İlk kullanımlar sırasında yeni yüzeylerde emici olma eğilimindedir. Bu nedenle, yeni kat kepenklerinin beton dökülmeden hemen önce püskürtülmesi gerekir.

Plywood Kalıp Yağı gibi Tünel Kalıp Yağı, her türlü hava şartlarında kalıp yüzeyinin beton, tahta, demir parçaları, kar ve buz gibi malzemelerden temizliği yapıldıktan sonra püskürtülerek, sert fırça veya rulo ile sürülerek uygulanır. Kalıp yüzeyinde özellikle herhangi bir kimyasal atığın (mazot, gaz gibi) bırakılmaması en iyi sonucun alınması için önemlidir. Kalıp yağı olabildiğince ince film tabakası halinde en optimum ürün kullanımına dikkat edilerek uygulanmalıdır. Yeni yapılmış kalıp yüzeyler betonlama işleminden önce kesinlikle yağmurdan muhafaza edilmelidir.

Tünel Sistemi Nasıl Çalışır

Tünel Kalıp yağı çimento ile kimyasal olarak, kepenk ve kalıpların işlenmiş yüzeyine mükemmel salım özellikleri verilecek şekilde kimyasal reaksiyona girer. Kepenklerde bulunan beton; pürüzsüz, sert, düzgün ve açık renkli bir yüzeye sahiptir. Sıvalar, boyalar veya dokulu kaplama gibi müteakip yüzeylerin yapışması yağın kullanımından etkilenmez.

Vizkozite  
Yoğunluk 865gr/L
Parlama Derecesi 140 Derece
Ambalaj

30 Litre Bidon
210 Litre Varil
1000 Litre 1BC

Emniyet, Sağlık Ve Çevre Bilgilendirme

Kullanma güvenlik ve talimatına riayet edildiği sürece, insan sağlığı için herhangi bir tehlike oluşturmaz. İş güvenliği ve kişisel sağlık tedbirlerinin uygulanması yeterlidir. Kalıp yağları ile temas halinde iken kullanılmalıdır. Uygulama sonrası giysi ve ekipmanlar mutlaka temizlenmelidir. Göz, ağız ve cilt ile temasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Unutulmamalıdır ki koruyucu giysi, eldiven ve gözlük kullanmadan madeni yağ ve greslerle uzun süre temas halinde hassas ciltlerde sorunlara sebebiyet verebilir. Bu durumda ürünle temas ivedilikle kesilir, kalıp yağı temas eden bölgeler mutlaka bol su ve sabunla dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır. Sorunun devam etmesi halinde mutlaka doktora başvurulmalıdır. Kullanılmış ve atık yağlar doğaya ve çevreye zarar vermemesi için hiçbir şekilde atık su kanallarına ve toprağa dökülmemelidir. Atık Tünel Kalıp Yağı toplama noktasında biriktirilmeli ve çevre yasalarına uygun şekilde imha edilmelidir.

Tünel Kalıp Yağları Fiyat

Tünel Kalıp yağı fiyatı farklılık gösterebilir fakat siz yine de Kalıp Ayırıcı Yağlar En Ucuz Fiyat ile AET'de bulabilirsiniz. Kalıp Ayırıcı Yağ fiyatları için arayın

Kalıp ayırıcı yağlar Ankara için sitemizdeki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. 

Tünel kalıp hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle https://aetgrup.com/iletisim adresimizden iletişime geçiniz.